آرشیو دانش و فناوری

 • 21/آذر/1396 - 09:29
  4 دانش آموز خراسان شمالی در بیست و دومین مسابقه جهانی یوسی مس خوش درخشیدند.
 • 20/ارد/1396 - 13:46
  همانطوری که می دانیم نظام آموزشی کشور، جنبه‌های تربیتی را در آموزش و پرورش بر مسئله آموزشی تعلیم و تربيت اولویت داده است و این سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با گذشت چندین سال هنوز نتوانسته است به آنچه که باید به اهداف خود دست هست برسد.
 • 20/ارد/1396 - 13:38
  بیست: اگر شما هم به ایمن سازی شبکه وای فای خود و مودم نصب شده در منزلتان اهمیت می دهید بهتر است این اقدامات ساده را جدی بگیرید.
 • 20/ارد/1396 - 13:37
  :آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که هنگام مطالعه از چه روشی استفاده می‌کنید؟ یک روش مطالعه صحیح و اصولی می‌تواند بسیاری از مشکلات تحصیلی را از بین ببرد. بررسیهای بعمل آمده گویای آن است که افرادی که در زمینه تحصیل موفق بوده‌اند، روش صحیحی برای مطالعه داشتند. یادگیری (learning) مسئله‌ای است که در سراسر طول زندگی انسان بویژه در دوران دانش آموزی و دانشجویی اهمیت زیادی دارد. چرا که دانش آموزان و دانشجویان همیشه در معرض امتحان و آزمون قرار دارند و موفقیت در آن آرزوی بزرگشان است.
 • 15/دى/1392 - 08:40
  متأسفم که بگويم رسانه ما که چراغ جادوي تبليغات را در دستان خود دارد ، غول چراغش را براي فرزندآوري بيشتر در زنداني حبس کرده است که دست هيچ آرزومندي به آن نمي رسد !‌
 • 14/دى/1392 - 11:24
  ماه ربيع الاول آميخته با خاطره غم انگيزي چون شهادت امام حسن عسکرى(ع) و مطابق روايت معروف، ماه ميلاد مبارک پيامبر گرامى اسلام(ص) و حضرت صادق(ع)، هجرت پيامبر اکرم(ص) از مكه به مدينه، آغاز امامت پربرکت حضرت بقية اللّه(عج) و ماه رخداد واقعه عظيم «ليلة المبيت» است و در مجموع از ماه‌هاى بسيار پربرکت و پرخاطره‌اي است که سزاوار است، همه علاقه‌مندان مکتب اهل بيت(ع) آن را ارج نهند و گرامى بدارند.
 • 11/دى/1392 - 22:50
  صفر داغدار محرم و واقعه کربلا است که چهلم روز عاشورا را با خود دارد و سپس 28 صفر داغ رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) بر دل تازه می شود و آخرین سوگ این ماه شهادت امام رضا (ع) «پیشوای غریب» است
 • 2/دى/1392 - 19:43
  نصب بیلبوردهای «با یک گل بهار نمی شه» از همان روزهای ابتدایی نظرات متفاوتی را در پی داشت. بیلبوردهایی که با هدف ترویج فرزند آوری و تشویق خانواه های ایرانی به بچه دار شدن و داشتن بچه هایی بیشتر طراحی و در نقطه های مختلف نصب شد. اما نوع طراحی و به خصوص نبود مادر خانواده در یکی از آنها، باعث واکنش های زیادی شد.
 • 30/آذر/1392 - 18:18
  يلداي معرفتي آداب و رسومي دارد برگرفته از سبک زندگي اسلامي؛دراين يلدا بايد دور هم نشست و بزرگ ترها به جاي قصه شاه و پري داستان شاهزاده علي اصغر بگويند و به جاي روايت امير ارسلان نامدار؛ داستان علمدار قيام عاشورا را تعريف کنند و به جاي تفأل زدن به حافظ خواندن تغزلات سعدي ...احاديث را براي هم نقل کنند و شأن نزول آيات قرآن را بيان نمايند
 • 27/آذر/1392 - 10:08
  تا به حال شده است احساس کنید آن طور که شایسته بوده نتوانسته اید احساساتتان را بروز بدهید؟ جایی که لازم بوده حرفی را بزنید نگفته اید و حالا احساس عذاب وجدان دارید و فکر می کنید در حق خودتان کوتاهی کرده اید؟
 • 18/آذر/1392 - 23:25
  «غفلت از روحیه جهادى و ایثار، غفلت از تهاجم فرهنگى دشمن، غفلت از در کمین بودن دشمن، غفلت از نفوذ دشمن در فضاى رسانه‏اى کشور، بى‏مبالاتى نسبت به حفظ بیت‏المال؛ اینها گناهان ما است، اینها نقاط ضعف ما است».